دسته‌بندی نشده

7 تا از دلایلی که باید از تردمیل استفاده کنیم

تردمیل ها به یکی از محبوب ترین ماشین های ورزشی در بازار تبدیل شده اند. اول، آنها به شما این امکان را می دهند که به تناسب اندام برسید، حتی بدون نیاز به بیرون رفتن. اما مهمتر از آن، تمرینات تردمیل می تواند برای سلامتی شما چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی مفید باشد! این قطعه از تجهیزات ورزشی قلبی فواید متعددی برای سلامت دارد. بنابراین، اگر به تازگی سفر سلامتی خود را آغاز کرده اید، تمرین با تردمیل یک گزینه عالی است. با این حال، در اینجا 7 تا از دلایلی که باید از تردمیل استفاده کنیم

سلامت قلب را بهبود می بخشد

به لطف توانایی آنها در حفظ ضربان قلب ثابت در طول تمرین. اگر کلسترول بالا یا مشکلات قلبی عروقی دارید، این می تواند بسیار مفید باشد. آنها می توانند به تشخیص مشکلات قلبی مانند بیماری قلبی و انسداد شریان کمک کنند. در شرایط عادی، بدن شما ممکن است علائم این بیماری های قلبی را نشان ندهد. با این حال، زمانی که از طریق تمرین تحت فشار قرار می‌گیرید، این علائم نشان داده می‌شوند. کار با تردمیل یک تمرین هوازی/کاردیو است. مطالعات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند خطر بیماری های قلبی را به حداقل برساند. علاوه بر این، آنها می توانند ماهیچه های قلب شما را تقویت کنند. این به کاهش فشار خون کمک می کند و به قلب اجازه می دهد خون را به طور موثرتری پمپاژ کند. اکثر پزشکان ورزش های هوازی را به افرادی که از بیماری های قلبی عروقی رنج می برند توصیه می کنند. تمرینات قلبی عروقی سطح کلسترول خون را کنترل می کند و از انسداد شریان ها جلوگیری می کند. آنها باعث افزایش لیپوپروتئین با چگالی بالا و کاهش لیپوپروتئین با چگالی کم در خون می شوند

کاهش وزن

آهسته دویدن یا دویدن روی تردمیل به کاهش وزن و همچنین چربی سوزی سریع و موثر کمک می کند.. این محبوب ترین مزیت تمرین بر روی تردمیل است. علاوه بر این، این تمرینات با سرعت بیشتری نسبت به سایر تمرینات هوازی کالری می سوزانند. برای سوزاندن کالری حتی سریعتر، فقط باید بیشتر و سریعتر روی دستگاه بدوید. یک راه عالی دیگر برای کاهش سریع و ایمن چربی بدن، تمرینات HIIT است. این بدان معنا نیست که تمرینات با شدت کمتر به کاهش وزن شما کمک نمی کند. با این حال، نتایج را به سرعت اجرای HIIT نخواهید دید. CDC ۱۵۰ دقیقه تمرینات با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه در هفته را پیشنهاد می کند. در مطالعه ای دیگر، برای سوزاندن ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری باید حدود ۴ مایل روی تردمیل دوید یا راه بروید

عضلات شما را تقویت می کند

از تردمیل بیشتر برای تمرینات کاردیو استفاده می شود. با این حال، این دستگاه تناسب اندام می تواند برای تقویت بیشتر سلامت قلب و عروق شما استفاده شود. این برای تقویت عضلات شما، از جمله باسن، ران و ساق پا ایده آل است.

با تمرینات تردمیل، همیشه می توانید جلسات را مطابق با اهداف خود بهینه کنید. برای مثال، شیب دادن به تردمیل، ساق‌ها و باسن را سخت‌تر دراز می‌کند. این به تقویت و ساخت توده عضلانی در باسن، پاها و ران شما کمک می کند.

به یاد داشته باشید، تمرینات روی تردمیل، گروه های ماهیچه ای مختلف بدن شما را درگیر می کند. به غیر از عضلات پا، عضلات کمر و شکم در حین تمرین درگیر خواهند شد. به عبارت دیگر، تمرین با تردمیل شکم شما را نیز تقویت می کند.

در نهایت، تمرینات سبکی برای کمر، شانه و بازوهای خود خواهید داشت. این اتفاق زمانی رخ می دهد که در حین دویدن روی دستگاه، بازوها را تاب می دهید. برای افزایش بیشتر شدت تمرین، هنگام تمرین روی تردمیل، وزنه‌ها را نگه دارید.

سلامت روان

مطالعه ای در مورد اثرات فعالیت بدنی بر سلامت روان در Lancet منتشر شد. این مطالعه به طور خاص بر افسردگی متمرکز بود. این گزارش نشان داد که ورزشکاران منظم روزهای کمتری در ماه افسردگی داشتند.

در مطالعه دیگری، افرادی که از افسردگی رنج می‌برند، به مدت 30 دقیقه روی دستگاه‌های تردمیل راه می‌رفتند. پس از 10 روز، همه شرکت کنندگان کاهش قابل توجهی در علائم افسردگی گزارش کردند. این نشان می دهد که ورزش می تواند تأثیر قابل توجهی بر خلق و خو و به طور کلی سلامت روان داشته باشد.

درگیر شدن در فعالیت های بدنی مانند دویدن روی تردمیل باعث ترشح اندورفین می شود. اینها مواد شیمیایی شادی هستند که توسط سیستم عصبی آزاد می شوند. در نتیجه، خلق و خوی شما بهبود می یابد، در حالی که علائم استرس، افسردگی و اضطراب کاهش می یابد.

علاوه بر این، ورزش می تواند حساسیت مغز به هورمون های نوراپی نفرین و سروتونین را افزایش دهد. این هورمون ها برای تسکین علائم افسردگی و استرس شناخته شده اند.

سلامت مغز و حافظه شما را تقویت می کند

هنگامی که به سن 30 سالگی می رسید، سرعت پردازش فکر و یادآوری حافظه شروع به کاهش می کند. این به دلیل کاهش تعداد سلول های مغز و نورون های انتقال دهنده اطلاعات است. به همین دلیل، به خاطر سپردن اسامی یا یادگیری چیزهای جدید در سنین ممکن است زمان بیشتری را ببرد. دانشمندان نشان داده اند که ورزش می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و از از دست دادن حافظه جلوگیری کند.

برای تایید این فرضیه، 55 سالمند اسکن MRI را برای تجزیه و تحلیل ارائه کردند. سپس سلامت آنها از جمله آمادگی قلبی عروقی مورد ارزیابی قرار گرفت. مناسب ترین شرکت کنندگان کاهش کمتری در قسمت های گیجگاهی، پیشانی و جداری مغز داشتند. این به وضوح نشان داد که آنها بافت های مغزی قوی تری داشتند.

اول، فعالیت های قلبی عروقی باعث افزایش ضربان قلب می شود. این امر باعث حرکت خون اکسیژن دار به مغز می شود.

این امر تولید هورمون هایی را تحریک می کند که سلول های مغز را به رشد تشویق می کند. نشان داده شده است که درگیر شدن در فعالیت های بدنی به رشد هیپوکامپ کمک می کند. این بخش مغز تمام فعالیت های مربوط به حافظه و یادگیری را انجام می دهد. همچنین، ورزش منظم می تواند تغییراتی را که باعث اسکیزوفرنی و بیماری آلزایمر می شود، کاهش دهد

به تنظیم قند خون کمک می کند

فقدان ورزش منظم یکی از دلایل اصلی بیماری های مزمن مانند دیابت است. بنابراین ورزش منظم روی تردمیل می تواند خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهد. همچنین یک جنبه ضروری در تنظیم انسولین، به ویژه در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 است. انسولین به هورمونی اشاره دارد که به سلول های بدن کمک می کند تا گلوکز خون را به انرژی تبدیل کنند.

برای نشان دادن نقش فعالیت های بدنی در پیشگیری از دیابت، مطالعه ای انجام شد. این شامل بیش از 3000 شرکت کننده در معرض خطر بالای ابتلا به دیابت است. شرکت کنندگان به مدت 3 سال هر هفته 150 دقیقه پیاده روی کردند. در پایان این تحقیق، هر فرد 12 تا 15 پوند وزن کم کرده بود. مهمتر از همه، خطر ابتلا به دیابت در آنها تا 58٪ کاهش یافته بود.

به طور مشابه، ورزش منظم روی تردمیل باعث کاهش سطح چسب خون در بیماران دیابتی می شود. ورزش بیش از 20 دقیقه روی دستگاه تمرین باعث می شود کبد گلیکوژن آزاد کند. ماهیچه ها از این گلوکز برای تولید انرژی استفاده می کنند. این باعث کاهش سطح کلی گلوکز خون در بدن شما می شود.

تمرینات منظم روی تردمیل همچنین می تواند حساسیت به انسولین را افزایش دهد. این به شرایطی اشاره دارد که در آن بدن انسان نمی تواند از انسولین به درستی استفاده کند. توجه داشته باشید، حساسیت به انسولین ممکن است در افراد دیابتی و غیر دیابتی ایجاد شود.

مطالعات مختلف فواید فعالیت بدنی را بر حساسیت به انسولین بیان کرده اند. در یک مطالعه، 28 زن مبتلا به دیابت نوع 2 به مدت 4 ماه به ورزش هوازی پرداختند. آنها 40 تا 60 دقیقه، 3 روز در هفته ورزش کردند. طبق این مطالعه، تمرینات ورزشی حساسیت به انسولین را تقریباً 20٪ افزایش داد.

کیفیت خواب را بهبود می بخشد

دویدن یا راه رفتن روی تردمیل می تواند به شما کمک کند شب ها بهتر بخوابید. به این دلیل که فعالیت های قلبی عروقی باعث افزایش ترشح ملاتونین می شود. این هورمون خواب است که به شما کمک می کند راحت تر بخوابید.

با توجه به کیفیت خواب، تمرینات مبتدی روی تردمیل منجر به کاهش انرژی می شود. این باعث تحریک فرآیند درمانی در طول خواب می شود. علاوه بر این، ورزش منجر به افزایش دمای بدن شما می شود. این به کاهش آن در طول خواب کمک می کند که کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

گزارش ها از چندین مطالعه نشان داده اند که ورزش کیفیت خواب را بهبود می بخشد. در یک مطالعه، 17 فرد مبتلا به بی خوابی به مدت 16 هفته به فعالیت بدنی پرداختند. شرکت کنندگان راحت تر و طولانی تر از گروه کنترل می خوابیدند.

نتیجه گیری

دویدن یا راه رفتن روی تردمیل می تواند سلامت شما را تقریبا از هر جنبه ای بهبود بخشد. این تمرینات می تواند به شما کمک کند آرام شوید، وزن کم کنید و علائم افسردگی را کاهش دهید. به طور مشابه، آنها می توانند علائم استرس، اضطراب و تنش ذهنی را به حداقل برسانند.

برای یافتن ماشین ورزشی ایده آل برای نیازهای تمرینی و تناسب اندام خود، بررسی تردمیل را بررسی کنید. دستگاه های تردمیل زیادی وجود دارد که به شما در دستیابی به اهداف سلامتی خود کمک می کند

برای خرید تردمیل از سایت ما کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید