دسته‌بندی نشده

بهترین زمان استفاده از تردمیل در طول روز

با برنامه های شلوغ ما، پیدا کردن زمان برای ورزش سخت است.

بین عقب نماندن در حرفه، زندگی اجتماعی و تماشای سریال یا فیلم مورد علاقه، ممکن است سخت باشد که تمرینات را وارد زندگی خود کنیم حتی اگر می دانیم که برای سلامتی و رفاه ما حیاتی هستند.

با این حال، شاید به برنامه‌های بی‌شمار ما کمک کند که بدانیم وقتی صحبت از رفتن به باشگاه می‌شود، ورزش در زمان‌های خاص می‌تواند به حداکثر رساندن اهداف تناسب اندام ما کمک کند.

بنابراین، بیایید دریابیم: بهترین زمان استفاده از تردمیل در طول روز چه موقعی هست؟

مورد برای ورزش کردن در صبح

به صورت منطقی، ورزش کردن در صبح مزایای زیادی دارد.

اول از همه، شما حتی قبل از اینکه روز خود را شروع کنید، تمرین خود را انجام خواهید داد. این بدان معناست که روز خود را با اندورفین آغاز می‌کنید، و احساس خوبی دارید که می‌دانید کاری را قبل از ساعت 9 صبح انجام داده‌اید که برخی افراد در طول روز انجام نمی‌دهند. و این یک تقویت نفس بزرگ است.

علاوه بر این، دیگر لازم نیست نگران ورزش کردن بعد از ظهر یا عصر باشید. این می تواند یک تسکین باشد، زمانی را برای پختن شام، معاشرت با دوستان و صرفاً استراحت کردن تعلق دهید

فواید (برگرفته از شواهد علمی)

مطالعات از مفهوم ورزش کردن در ساعات صبح حمایت می کنند. مطالعه ای که در Medicine and Science in Sports and Exercise منتشر شده است، نحوه واکنش زنان به غذا را بعد از ورزش اول صبح ارزیابی کرد. هنگامی که شرکت کنندگان – آنهایی که وزن بدن سالم داشتند و آنهایی که چاق بودند – به مدت 45 دقیقه تند راه می رفتند، در مقایسه با زمانی که اصلاً ورزش نمی کردند، حواسشان به عکس های غذایی خوشمزه کمتر بود.

بر اساس این فعالیت صبحگاهی، در روزهایی که شرکت کنندگان در صبح ورزش می کردند، فعالیت بدنی خود را در طول روز بیشتر از روزهایی که صبح ورزش نمی کردند افزایش دادند. مزایای اضافی ورزش صبحگاهی شامل افزایش متابولیسم است، به این معنی که شما به سوزاندن کالری در طول روز با مصرف آنها به جای شب هنگام خواب ادامه می دهید.

دلایل دیگر برای ورزش کردن در صبح؟ منابع مورد اعتماد مطالعات نشان می‌دهند که افزایش رژیم تناسب اندام در عصر می‌تواند خواب شما را به خطر بیندازد. ورزش ضربان قلب و دمای بدن شما را افزایش می دهد. این بدان معناست که جلسات تعریق در اواخر شب می تواند مانع از توانایی شما برای بسته شدن چشم شود. مطالعات منبع معتبر نشان داده اند که ورزش کردن در ساعت 7 صبح، در مقایسه با بعد از ظهر یا عصر، ممکن است به افراد کمک کند خواب با کیفیت تری در شب داشته باشند.

یکی دیگر از دلایلی که برای اولین بار ورزش صبحگاهی مطرح می شود این است که ورزش با معده خالی می تواند چربی بیشتری بسوزاند. وقتی با شکم خالی وارد باشگاه می شوید، ورزشکاران می توانند تا 20 درصد چربی بیشتری بسوزانند. این موفقیت در صبح، قبل از صبحانه، بسیار بیشتر از بعد از یک روز کامل است که در طی آن باید به طور منظم غذا بخورید!

مورد عرق کردن در بعد از ظهر یا شب

در حالی که مطمئناً به نظر می رسد صبح زمان ایده آلی برای ورزش کردن است، ورزش کردن در بعدازظهر یا بعد از ساعت کاری مزایای اثبات شده خود را دارد. برنامه‌ریزی برای ورزش عصرگاهی ممکن است به این معنی باشد که صبح‌ها مقداری چشم‌های اضافی را مشاهده می‌کنید. اما مزایای دیگری نیز وجود دارد!

فواید (برگرفته از شواهد علمی)

یک منبع معتبر مطالعه نشان داد که توانایی بدن شما برای انجام کار در بعد از ظهر به اوج خود می رسد. دمای بدن شما در طول روز افزایش می‌یابد و عملکرد و قدرت عضلات، فعالیت آنزیم‌ها و استقامت را برای عملکرد بهینه می‌کند.

بین ساعت 2 بعد از ظهر و ساعت 6 بعد از ظهر، دمای بدن شما در بالاترین حد خود است. این ممکن است به این معنی باشد که شما در زمانی که بدن شما آمادگی بیشتری دارد، ورزش می‌کنید و به طور بالقوه آن را به موثرترین زمان روز برای تمرین تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، سینتیک جذب اکسیژن در عصر سریعتر است، به این معنی که از منابع خود آهسته تر و موثرتر از صبح استفاده می کنید. ورزش صبحگاهی همچنین می‌تواند نیاز به اضافه کردن یک گرم کردن اضافی به روال خود داشته باشد که می‌تواند تمرکز تمرین شما را از بین ببرد.

پرونده ورزش در بعدازظهر و عصر ادامه دارد. در بعدازظهر و عصر، زمان واکنش شما در سریع‌ترین زمان است، که برای تمرین‌هایی مانند تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) یا کار با سرعت روی تردمیل مهم است. اواخر بعد از ظهر همچنین زمانی است که ضربان قلب و فشار خون شما در کمترین حد است که در عین بهبود عملکرد، احتمال آسیب را کاهش می دهد.

در حالی که برخی ممکن است به افراد هشدار دهند که چگونه کار کردن در شب می تواند خواب شما را مختل کند، یک مطالعه حتی نشان داد که کسانی که در عصر وزنه می زنند نسبت به کسانی که همان تمرین را در صبح انجام می دهند خواب با کیفیت بهتری داشته و بیشتر می خوابند.

سوالات پر تکرار

پس بهترین زمان چه زمانی است؟ در حالی که علم و مطالعات متناقض به نظر می رسند، یک چیز واضح است: تمرین کردن مهم است، مهم نیست در چه زمانی از روز آن را انجام می دهید.

چیزی که واقعاً اهمیت دارد این است که زمانی از روز را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد و با برنامه شما مطابقت داشته باشد و سپس به آن پایبند باشید. با ثابت نگه داشتن رژیم تمرینی خود در زمان مشخص هر روز، می توانید دستاوردهای تمرینی بیشتری داشته باشید. و آیا این چیزی نیست که واقعاً اهمیت دارد؟

برای خرید تردمیل کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید