دسته‌بندی نشده

11 مزیت ورزش صبحگاهی

مزیت ورزش صبحگاهی

وقتی صحبت از ورزش می شود، بهترین زمان از روز برای شرکت در یک جلسه تمرینی، زمانی است که بتوانید آن را به طور مداوم انجام دهید. هر کس متفاوت است. زمان “مناسب” به عواملی مانند ترجیح، سبک زندگی و بدن شما بستگی دارد.

در حالی که یک پاسخ یکسان برای همه وجود ندارد، تمرینات صبحگاهی فوایدی دارند. بیایید به مزیت ورزش صبحگاهی نگاهی بیاندازیم

فواید

اگر در مورد شروع یک برنامه تمرینی صبحگاهی می خواهید، مزایای زیر را در نظر بگیرید

1.حواس پرتی کمتر

تمرینات صبحگاهی معمولاً به این معنی است که کمتر مستعد حواس پرتی هستید. وقتی برای اولین بار از خواب بیدار می شوید، شروع به بررسی لیست کارهای روزانه نکرده اید. همچنین احتمال کمتری برای دریافت تماس تلفنی، پیامک و ایمیل وجود دارد.

با حواس پرتی کمتر، به احتمال زیاد تمرینات خود را دنبال می کنید

2.دور ماندن از حرارت و گرما

در تابستان، کار کردن در صبح احساس راحتی بیشتری می کند، زیرا گرم ترین قسمت روز از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر است. توصیه می شود در این مدت از ورزش در فضای باز خودداری کنید.

اگر فعالیت‌های بیرون از خانه را ترجیح می‌دهید، بهتر است صبح زود ورزش کنید، به خصوص در روزهای بسیار گرم

3.انتخاب وعده های غذایی سالمتر

یک تمرین صبح زود می تواند رژیم غذایی فرد را برای یک روز سالم تر تنظیم کند.

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۸ در مجله بین‌المللی چاقی منتشر شد، ۲۶۸۰ دانشجو یک برنامه ورزشی ۱۵ هفته‌ای را تکمیل کردند. هر هفته شامل سه جلسه 30 دقیقه ای کاردیو بود.

از دانش آموزان خواسته نشد که الگوهای غذایی خود را تغییر دهند. با این حال، کسانی که به این برنامه پایبند بودند، انتخاب های غذایی سالم تری داشتند، مانند مصرف کمتر گوشت قرمز و غذاهای سرخ شده.

در حالی که این مطالعه بهترین زمان از روز برای ورزش را آزمایش نکرد، یافته‌ها نشان می‌دهد که چگونه ورزش می‌تواند الهام بخش تغذیه سالم‌تر باشد. ورزش کردن زودهنگام ممکن است شما را تشویق کند که انتخاب های سالم تری در طول روز داشته باشید

4.افزایش هوشیاری

یک ورزش صبحگاهی ممکن است با نوسانات هورمونی بدن شما هماهنگی بهتری داشته باشد.

کورتیزول هورمونی است که شما را بیدار و هوشیار نگه می دارد. اغلب به آن هورمون استرس گفته می شود، اما تنها زمانی ایجاد مشکل می کند که مقدار آن کم یا زیاد باشد.

به طور معمول، کورتیزول در صبح افزایش می یابد و در عصر کاهش می یابد. حدود ساعت 8 صبح به اوج خود می رسد.

اگر ریتم شبانه روزی سالمی دارید، ممکن است بدن شما در این زمان آمادگی بیشتری برای ورزش داشته باشد.

5.انرژی بیشتر

ورزش منظم برای افزایش انرژی و کاهش خستگی بسیار عالی است. هنگامی که ورزش می کنید، اکسیژن و مواد مغذی به قلب و ریه های شما می رسد. این سیستم قلبی عروقی، استقامت و استقامت کلی شما را بهبود می بخشد.

با ورزش زودهنگام، ممکن است در طول روز احساس انرژی بیشتری کنید

6.افزایش تمرکز

فعالیت بدنی بدون توجه به اینکه چه زمانی آن را انجام می دهید، تمرکز و تمرکز را نیز بهبود می بخشد. اما اگر در طول روز در تمرکز کردن مشکل دارید، یک تمرین صبحگاهی ممکن است فقط یک بلیط باشد.

یک مطالعه در سال 2019 که در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شد نشان داد که ورزش صبحگاهی باعث بهبود توجه، یادگیری بصری و تصمیم گیری می شود.

در این مطالعه، شرکت کنندگان یک دور 8 ساعته نشستن طولانی مدت در روز را با و بدون 30 دقیقه پیاده روی صبحگاهی روی تردمیل انجام دادند. در برخی از روزها نیز هر 30 دقیقه 3 دقیقه به پیاده روی استراحت می دادند.

روزهایی که ورزش صبحگاهی داشتند با شناخت بهتر در طول روز همراه بود، به خصوص زمانی که با استراحت های منظم همراه باشد

7.داشتن احساس شاداب تر و بهتر

فعالیت بدنی یک درمان طبیعی برای استرس است. در طول ورزش، مغز شما اندورفین بیشتری تولید می‌کند، انتقال‌دهنده‌های عصبی «احساس خوب» در پشت سر دونده. همچنین به عنوان یک عامل انحرافی از افکار مضطرب عمل می کند.

ورزش صبحگاهی راهی عالی برای شروع روز با نکات مثبت است. شما همچنین احساس موفقیت خواهید کرد که به شما چشم اندازی خوش بینانه برای روز می دهد

8.کمک به کاهش وزن

طبق یک مطالعه کوچک در سال 2015 که در EBioMedicineTrusted Source منتشر شد، تمرینات اولیه ممکن است برای کاهش وزن بهترین باشند.

در این مطالعه، 10 مرد جوان در صبح، بعد از ظهر و عصر در جلسات جداگانه ورزش کردند. محققان دریافتند که چربی سوزی 24 ساعته زمانی که صبح ها قبل از صبحانه ورزش می کردند بیشترین میزان را داشت.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، ورزش صبحگاهی ممکن است کمک کند

9.کنترل اشتها و وعده های غذایی

به طور کلی، ورزش با کاهش گرلین، هورمون گرسنگی، به تنظیم اشتهای شما کمک می کند. همچنین هورمون های سیری مانند پپتید YY و پپتید-1 شبه گلوکاگون را افزایش می دهد.

با این حال، ورزش کردن در صبح ممکن است اشتهای شما را حتی بیشتر کنترل کند.

در یک مطالعه در سال 2012 که در Medicine & Science in Sports & Exercise Trusted Source منتشر شد، 35 زن صبح به مدت 45 دقیقه روی تردمیل راه رفتند. سپس، محققان امواج مغزی زنان را هنگام مشاهده عکس‌های گل (کنترل) و غذا اندازه‌گیری کردند.

یک هفته بعد، این روند بدون ورزش صبحگاهی تکرار شد. محققان دریافتند که مغز زنان هنگام صبح که ورزش نمی‌کردند، واکنش قوی‌تری به عکس‌های غذا نشان می‌داد.

این نشان می دهد که تمرینات صبحگاهی ممکن است نحوه واکنش مغز شما به نشانه های غذایی را بهبود بخشد.

10.افزایش فعالیت کلی

مزایای یک تمرین اولیه در صبح متوقف نمی شود. طبق همان مطالعه 2012 در Medicine & Science in Sports & Exercise Trusted Source، ورزش صبحگاهی با تحرک بیشتر در طول روز همراه است.

پس از 45 دقیقه پیاده روی در صبح، شرکت کنندگان در 24 ساعت آینده فعالیت بدنی خود را افزایش دادند.

اگر می‌خواهید سبک زندگی فعال‌تری داشته باشید، ورزش صبحگاهی می‌تواند به شما کمک کند

11.کنترل گلوکز خون

فعالیت بدنی بخش مهمی از مدیریت دیابت نوع 1 (T1DM) است. اما برای افراد مبتلا به T1DM، انجام آن می تواند چالش برانگیز باشد. ورزش خطر هیپوگلیسمی یا پایین بودن گلوکز خون را به همراه دارد.

یک مطالعه در سال 2015 که در Journal of Diabetes Science and Technology Trusted Source منتشر شد، نشان داد که ورزش صبحگاهی این خطر را کاهش می دهد. در این مطالعه، 35 بزرگسال مبتلا به دیابت 1 دو جلسه جداگانه تمرین صبح و بعدازظهر با تردمیل انجام دادند.

در مقایسه با جلسات بعد از ظهر، تمرینات صبحگاهی خطر کمتری برای رویدادهای هیپوگلیسمی پس از فعالیت داشت.

محققان فکر می کنند کورتیزول ممکن است در این بازی نقش داشته باشد. علاوه بر افزایش هوشیاری، کورتیزول به کنترل قند خون نیز کمک می کند. سطوح پایین تر، که در اواخر روز رخ می دهد، می تواند توسعه هیپوگلیسمی را آسان تر کند

صفحه اصلی برای خرید

دیدگاهتان را بنویسید